رفتن به مطلب
انجمن رمان های عاشقانه

نقد رمان رویای دخترونه دنیای پسرونه

امتیاز دادن به این موضوع:

ارسال های توصیه شده

نام رمان: رویای دخترونه دنیای پسرونه

ژانر: طنز، اجتماعی

خلاصه: دختری که رویاش یه دنیاست! یه دنیای کاملا پسرونه و شیرین لابه‌لای ذهنش؛ حالا شیوای قصه می‌خواد وارد دنیاش بشه، وارد دبیرستان پسرانه‌ای که تمام فکرش رو هدف گرفته. بی‌نظم‌ترین مدرسه تهران که توی کل منطقه آوازه‌اش پیچیده و چند ساله هیچ تازه واردی پا به اون‌جا نذاشته، چون اونجا قانون داره. حالا قانونش دست کیه؟! یه اکیپ پنج نفره شر و پر رمز و راز؛ قانون‌شون یک چیزه اونم ورود تازه واردا به مدرسه ما ممنوع.

شیوای قصه بعد کلی دنگ و فنگ میشه تازه وارد اون مدرسه، اما همه چیز با ورود تازه وارد دوم شروع میشه... .

خوشحال میشم وقت قشنگ‌تونو بذارید و دل بدید به چند خط ناقابلی که نوشتم با نقد و نظراتتون منو امیدوار کنید

قطعا نقد یه رمان سازنده و به جاست پس خیلی خوشحال میشم عیب و ایرادها رو از زبون شما بشنوم و برطرف کنم. هیچ چیزی نمی‌تونم بگم فقط اینکه این رمان با تمام رمانایی که خوندید فرق داره اگه برای لحظه‌ای می‌خواید از کلیشه های امروزی  دور باشید این رمانو دنبال کنید 

https://forum.romankade.com/topic/4804-%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B3%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B9%DB%8C%D8%B3%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C%D8%B2%DB%8C%D9%86%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%87/

ویرایش شده توسط ریحانه عیسایی(زینب)
لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام عزیزم، من هیچ ایرادی تو نوشته هات نمی بینم و تا الان خیلی خوب بود..?

عکس هایی که برای شخصیت هات انتخاب کردی هم خیلی به دلم نشست.??

فقط الان هر چی می خوام وارد رمانت بشم و بخونمش، بهم می گن" شما مجوز مشاهده این مطلب را ندارید"  نه فقط من بلکه برای بقیه بچه ها نشون نمی ده. حتی رمانت از لیست مطالب دنبال شده م پاک شده. 

نمی دونم مشکل چیه، ولی من به شدت تو طب و تاب رمانت هستم و خواهشا به این موضوع رسیدگی بشه?

خدا قوت عزیزم?

لینک به دیدگاه
در 12 دقیقه قبل، SH 8222 گفته است :

سلام عزیزم، من هیچ ایرادی تو نوشته هات نمی بینم و تا الان خیلی خوب بود..?

عکس هایی که برای شخصیت هات انتخاب کردی هم خیلی به دلم نشست.??

فقط الان هر چی می خوام وارد رمانت بشم و بخونمش، بهم می گن" شما مجوز مشاهده این مطلب را ندارید"  نه فقط من بلکه برای بقیه بچه ها نشون نمی ده. حتی رمانت از لیست مطالب دنبال شده م پاک شده. 

نمی دونم مشکل چیه، ولی من به شدت تو طب و تاب رمانت هستم و خواهشا به این موضوع رسیدگی بشه?

خدا قوت عزیزم?

قربونت بشم اخه عزیزم نظر لطفته عیب که فراوونه تا دلت بخواد منتها تو با مهربونب چشم پوشی میکنی?خداروشکر که باب دل بود عکس شخصیتا❤️?

گلم من بالای رمان برچسب جدید زدم و فک کنم باید تایید بشه و منتظر تاییدش باشیم شایدم بخاطر اینکه برچسب زدم بالای رمان کلا رمان حذف شده و تخلف محسوب میشه اما تایپیک برای من موجوده ولی بالاش علامت توقف هستش

لینک به دیدگاه
در 2 دقیقه قبل، ریحانه عیسایی(زینب) گفته است :

قربونت بشم اخه عزیزم نظر لطفته عیب که فراوونه تا دلت بخواد منتها تو با مهربونب چشم پوشی میکنی?خداروشکر که باب دل بود عکس شخصیتا❤️?

گلم من بالای رمان برچسب جدید زدم و فک کنم باید تایید بشه و منتظر تاییدش باشیم شایدم بخاطر اینکه برچسب زدم بالای رمان کلا رمان حذف شده و تخلف محسوب میشه اما تایپیک برای من موجوده ولی بالاش علامت توقف هستش

آها، 

امید وارم به زودی زود هر مشکلی هست حل بشه،?

نه عزیزم، من کلا اگه تو کار بچه ها ایرادی ببنم خیلی رک بهشون می گم و اصلا با کسی رودربایستی ندارم. توهم از اون ها مستثنا نیستی?

خود من هم تو نوشته هام ایراد زیاد هست و وقتی کسی بهم عیب و ایراد رو می گه خیلی خوشحال می شم.?

لینک به دیدگاه
در 11 دقیقه قبل، SH 8222 گفته است :

آها، 

امید وارم به زودی زود هر مشکلی هست حل بشه،?

نه عزیزم، من کلا اگه تو کار بچه ها ایرادی ببنم خیلی رک بهشون می گم و اصلا با کسی رودربایستی ندارم. توهم از اون ها مستثنا نیستی?

خود من هم تو نوشته هام ایراد زیاد هست و وقتی کسی بهم عیب و ایراد رو می گه خیلی خوشحال می شم.?

گلم من که شیفته نقدم حتی اگه سه صفحه همش از مشکلات رمان بگن بازم ناراحت نمیشمو سعی میکنم همرو عملی کنم قطعا که از خوبی خودته گلم اشکال همیشه هست و به چشم میخوره حتی توی یه دیالوگ کوتاه حتی توی یه توشیف پنج خطی پس من خیلی خوشحال میشم که راحت نقدتو بگی که کجای رمان غیر منطقی و کمی اقراق آمیز بوده?❤️

لینک به دیدگاه

سلام ریحانه جان رمانت خیلی قشنگه ولی یه چیزی هست تو چند جا من خوندم تو شخصیتارو جابه جا نوشتی سامان و پویا نوشتی یا آقای اکبری رو  آقای نعمتی نوشتی آدم اینجا گیج میشه که کدوم از شخصیت‌ها دارن حرف میزنن  ولی اگه این رو سانسور بگیریم قلم خوبی داری و با اون ذهن خلاقی که داری بیشتر از اینها می تونی رمان های جذاب و فوق العاده بنویسی?? 

واین رو بگم که مشکلی که الان هست شاید یکی دوروز دیگه حل بشه چون من یه رمان دیگه هم قبلا میخوندم همین جوری شده بود ولی مشکلش حل شد .

لینک به دیدگاه
در در 16 اردیبهشت 1400 در 08:47، حدیث مهمان گفته است :

سلام ریحانه جان رمانت خیلی قشنگه ولی یه چیزی هست تو چند جا من خوندم تو شخصیتارو جابه جا نوشتی سامان و پویا نوشتی یا آقای اکبری رو  آقای نعمتی نوشتی آدم اینجا گیج میشه که کدوم از شخصیت‌ها دارن حرف میزنن  ولی اگه این رو سانسور بگیریم قلم خوبی داری و با اون ذهن خلاقی که داری بیشتر از اینها می تونی رمان های جذاب و فوق العاده بنویسی?? 

واین رو بگم که مشکلی که الان هست شاید یکی دوروز دیگه حل بشه چون من یه رمان دیگه هم قبلا میخوندم همین جوری شده بود ولی مشکلش حل شد .

سلام جون دلم نظرت به شدت برام محرته و اره تو درست میگی خیلی جاها هم اشتباه تایپی داشتم و دارم هم جابه جایی و یکسان نبودن شخصیتا شرمنده عزیزدلم خیلی ممنون که گفتی با مرحله ویراستاری حتما حلش میکنم جونم 

فداتم که اخه خجالتم نده هرچی هست از خوبی و مهربونی خودته❤️??

لینک به دیدگاه

با سلام عزیزم. @ریحانه عیسایی(زینب)

عزیزم طبق قولی که بهت داده بودم، اومدم یک نقد کوچیک از رمانتون بکنم. من منتقد نیستم و نمی‌تونم اونطور که منتقدها نقد می‌کنن رمانتون رو نقد کنم، ولی بر اساس دانسته‌های خودم از نوشتن، رمانتون رو نقد می‌کنم.?

امیدوارم از نقدم ناراحت نشی، چون کاملاً دوستانس❤

نام رمان:

-------------

نام رمان، کلمه یا کلماتی هستن که خواننده با خوندن و دیدن اونها تصمیک به این می‌گیره تا رمان رو بخونه! ملاک‌هایی توی انتخاب نام رمان هست که بسیار حائز اهمیت هستن. مهمترین ملاک، کلیشه نبودن نام هستش. کلیشه به کلماتی میگن که زیادی توی اکثر رمان،های استفاده شدن. مثل (عشق، آرامش، مغرور و...) رمان هرچقدر هم که قلم قوی و توانایی داشته باشه، ولی نام خوبی رو به دوش نکشه، ممکنه خواننده با خوندن نام رمان، فکر کنه که این رمان رو قبلا خونده و اصلا بهش نگاه نمیندازه و در نتیجه، تلاش،های نویسنده به هدر میره. نام رمان نباید زیاد طولانی باشه تا خواننده اون رو از یاد ببره. بهتره که نام رمانو بیشتر از پنج کلمه نشه.

- عزیزم‌نام رمانتون از چهار کلمه تشکلی شده بود و مقداری طولانی به نظر میرسید. کلمات کلیشه‌ای درش وجود داشتند، مثل(رویا، دنیا) ولی با قرار گرفتنشون در کنار کلماتی دیگه، نامی تقریبا جدا از کلیشه ایجاد کردن. عزیزجان، نام رمان، جذب کننده بود، ولی نه اونطور که باید!

-------------

خلاصه:

خلاصه در واقع جلملاتی هستن که چکیده‌ای از تمامی اتفاقات یک رمان رو پیش‌کش دیدهٔ خواننده می‌کنن. اینجاست که نویسنده باید حداکثر توان و قلمش رو سرفش کنه. یک خلاصهٔ خوب، خلاصه‌ایه که هم به اندازهٔ کافی اطلاعات بده، هم خواننده رو ترغیب کنه که واقعا رمان رو ادامه بده! نویسنده نباید توی نوشتن خلاصه دست و دلبازی به خرج بده، و همینطور نباید خیلی هم خساست به خرج بده! خلاصه بهتره که بیشتر از شش خط نشه! 

- گلم خلاصهٔ رمان شما خیلی طولانی بود. گویی تو نوشتنش خیلی دست و دلبازی به خرج دادید و من به عنوان خواننده، خیلی چیزا دستگیرم شد. می‌تونی با کوتاع کردن جملات و پرسیدن چندتا سوال کوچیک و دور از کلیشه، یک خلاصهٔ ناب تشکیل بدی!

+---------------

مقدمه:

مقدمه، نمیشه گفت اولین چیزیه که خواننده باهاش روبه رو میشه، چون اولین چیزی که خواننده باهاش رو به رو میشه، نام رمان هستش! پس می‌گیم مقدمه، سرآغاز شروع رمان هستش! طولانی بودن مقدمه مشکلی ایحاد نمی‌کنه، چون من دیدم که بعضی رمان‌ها، قسمتی از آیندهٔ رمان رو بجای مقدمه گذاشتن. مقدمه نباید کوتاه باشه و باید از متون مرتبط با رمان استفاده بشه. مقدمه آمادکی لازم رو به خواننده میده تا شروع به خوندن رمان کنه.

- گلم من مقدمه‌ای توی تاپیک رمانت ندیدم.?

ایده رمان:

----------------

ایدهٔ رمان،‌ درواقع همون موضوع کلی رمان هست که رمان بر اساس اون نگارش میشه! امروزه با این همه رمانی که نگارش میشه، پیدا کردن یک ایدهٔ جدید و به دور از کلیشه و مهمتر از همهو باور پذیر، خیلی سخت شده!

- عزیزم اگر اشتباه نکنم، ایدهٔ رمانت اینطوره که شیوا خانممون، بخاطر مسائلی تغییر چهره میده و وارد یک دبیرستان پسرونه میشه. بیا یکم این موضوع رو بسنجیم که آیا واقعا در واقعیت چنین اتفاقی افتاده؟

دور و اطراف من تا به حال چنین چیزی پیش نیومده و واقعا من اینطور موضوعی رو ندیدم. دیدم دخترایی که دوست دارن پسر باشن، ولی ندیدم که وارد یک دبیرستان پسرونه بشن!

دیگه توی حیطهٔ سنی دبیرستان، چه دختر چه پسر به بلوغ فکری و جسمی رسیدن و یکخرده این نظریه از واقعیت دوره! ولی خب، من در حد اطلاعات خودم میگم و شاید شما دیدید اینطور چیزی رو! اگر در این باره اشتباه می‌کنم بهم بگید.

------------------

آغاز رمان:

آغاز رمان باید در عین اینکه جدا از کلیشه باشه، باید مجذوب کننده هم بااشه تا خواننده همون اول رمان هیگان کافی رو برای ادامه رمان پیدا کنه.

- می‌تونم اعتراف کنم توی این موضوع خوب عمل کردید، طآری که من هم همراه شیوا استرس گرفتم.

در اوایل رمانتون بود که از کلمهٔ “پسرانه‌م” استفاده کردید. نثر رمانتون محاوره‌ای هستش و باید از واژهٔ “پسرونم” یا “پسرونه‌م” استفاده کنید.

-------------------------

سیر رمان:

سیر رمان، درواقع بیانگر پیشروی رمان رو به جلو هستش! کلمهٔ سیر، بیانگر کُند، تند یا نورمال بودن پیشروی رمان هستش!

سیر کند: سیر کند، به سیری میگن که هنگام خوندن رمان‌، احساس می‌کنیم نویسنده خیلی دیر داره رمان رو جلو می‌بره و خواننده واقعا خسته میشه از خوندن رمان! هنگامی سیر رمان کند میشه که زیاد از مونولوگ(توصیفات) استفاده بشه!

سیر تند: سیر تند، به سیری گفته میشه که خواننده احساس می‌کنه رمان خیلی خیلی تند جلو میره و واقعا نمی‌تونه بفهمه که چه اتفاقی افتاده! زمانی سیر رمان تند میشه که زیاد از دیالوگ استفاده بشه!

سیر نورمال(معمول، معمولی):

به سیری گفته میشه که همه چیزش به اندازست. هنگامی سیر رمان نورمال میشه که از مونولوگ و دیالوگ به حد معمول استفاده بشه! (یک نکتهٔ مهم! مونولوگ(توصیفات) رمان، حداقل باید دو تا سه برابر دیالوگ‌ها بیشتر باشن تا سیر رمان روند معمول به خود بگیره! چون توی مونولوگ، شرح خیلی چیزها لازمه، پس باید بیشتر از دیالوگ باشه!

- گلم سیر رمان شما نورمال رو به تند هستش که کاملاً خوب هست و ن به عنوان خواننده با رمانتون خو گرفتم و واقعا بگم که نورمال نگه داشتن سیر رمان خیلی سخت هستش و حتی من هم توش مشکلاتی دارم.

----------------

توصیفات:

توصیفات شامل چند بخش هستن. توصیف زمان، توصیف مکان و ... هستن که مهم‌ترینشون همین هان!

توصیفت زمان:

هر صحنهٔ جدیدی که توی رمان رقم می‌خوره، نیازمند اینه که زمانش قید بشه تا خواننده درک بهتری از رمان داشته باشه و حتی می‌تونه بیشتر کارکتر رو درک کنه!

- توی رمانتون، توصیفات زمان تقریباً قید شده بود و من برداشت‌های خوبی کردم.

توصیف مکان:

وقتی دربارهٔ یک چیز از رمان توضیح میدیم، باید اون مکانی که اتفاقات توی اونجا انجام شدن هم ذکر بشه و این نوع توصیف‌ بسیار مهم هست.

- توصیفات مکان توی رمانتون کاملاً رعایت شده بودن و من به عنوان خواننده کاملا با رمانتون ارتباط بر قرار کردم.

--------------

ژانر:

ژانر رو آخرین موضوع برای پرداختن گذاشتم تا با توجه به توضیحات بالا، جمع بندی کنم. انتخاب ژانر درست، بسیار مهمه توی نوشتن رمان! مسلماً خواننده خوشش نمیاد یک رمان تخیلی دانلود کنه و بعد از خوندن، بفهمه که رمان اصلا تخیلی نیست! پس انتخاب ژانر مرتبط با محتوای رمان، خیلی مهمه!

- ژانرهای رمانتون طنز و اجتماعی هستن! ژانر اجتماعی، با توجه به دغدغه‌های اون دختر که ممکنه دغدغهٔ هر دختر دیگه‌ای هم باشه، درست انتخاب شده!

ژانر طنز هم درست انتخاب شده و من با خوندن پارت‌هاتون خندیدم و باید بگم توی عرصهٔ طنز نویسی خیلی خوب عمل کردید و واقعا خنده به لبم اومد.

----------

گلم تو پارت ۳۶ یک اشکال کوچولو دیدم.

گلم به جملهٔ زیر که یکی از جملات رمانته توجه کن.

اب دهنم رو با ترس قورت دادم ولی جسارت چشم‌های قهوه‌ایم رو مثل تیغ فرو کردم توی چشم‌های مشکی و نفرت‌انگیزش.

حالا به جملهٔ بازنآیسی شده توجه کن.

«آب دهنم رو با ترس قورت دادم ولی “با” جسارت چشم‌های قهوه‌ایم رو مثل تیغ فرو کردم توی چشم‌های مشکی و نفرت‌انگیزش.»

گذاشتن کلاه آ خیلی مهمه و یکی از اصول نگارشی هستش.

توی جملت باید از “با” استفاده کنیو چون استفاده نکردن ازش، معی جمله رو از بین میبره!

-------------

گلم دیگه چیزی ندیدم. رمانتون خیلی جذابه و مطمئنا این هم بخاطر این هستش که فاقد ژانر عاشقانس! تغییری توی ژانر نده و اگر می‌خوای ژانر عاشقانه رو اضافه کنی، تو فصول بعدی رمان اضافش کن.

با آرزوی موفقیت برای تو عزیزم و خوش بدرخشی!?????

لینک به دیدگاه
در 2 ساعت قبل، نرگس نویدی گفته است :

با سلام عزیزم. @ریحانه عیسایی(زینب)

عزیزم طبق قولی که بهت داده بودم، اومدم یک نقد کوچیک از رمانتون بکنم. من منتقد نیستم و نمی‌تونم اونطور که منتقدها نقد می‌کنن رمانتون رو نقد کنم، ولی بر اساس دانسته‌های خودم از نوشتن، رمانتون رو نقد می‌کنم.?

امیدوارم از نقدم ناراحت نشی، چون کاملاً دوستانس❤

نام رمان:

-------------

نام رمان، کلمه یا کلماتی هستن که خواننده با خوندن و دیدن اونها تصمیک به این می‌گیره تا رمان رو بخونه! ملاک‌هایی توی انتخاب نام رمان هست که بسیار حائز اهمیت هستن. مهمترین ملاک، کلیشه نبودن نام هستش. کلیشه به کلماتی میگن که زیادی توی اکثر رمان،های استفاده شدن. مثل (عشق، آرامش، مغرور و...) رمان هرچقدر هم که قلم قوی و توانایی داشته باشه، ولی نام خوبی رو به دوش نکشه، ممکنه خواننده با خوندن نام رمان، فکر کنه که این رمان رو قبلا خونده و اصلا بهش نگاه نمیندازه و در نتیجه، تلاش،های نویسنده به هدر میره. نام رمان نباید زیاد طولانی باشه تا خواننده اون رو از یاد ببره. بهتره که نام رمانو بیشتر از پنج کلمه نشه.

- عزیزم‌نام رمانتون از چهار کلمه تشکلی شده بود و مقداری طولانی به نظر میرسید. کلمات کلیشه‌ای درش وجود داشتند، مثل(رویا، دنیا) ولی با قرار گرفتنشون در کنار کلماتی دیگه، نامی تقریبا جدا از کلیشه ایجاد کردن. عزیزجان، نام رمان، جذب کننده بود، ولی نه اونطور که باید!

-------------

خلاصه:

خلاصه در واقع جلملاتی هستن که چکیده‌ای از تمامی اتفاقات یک رمان رو پیش‌کش دیدهٔ خواننده می‌کنن. اینجاست که نویسنده باید حداکثر توان و قلمش رو سرفش کنه. یک خلاصهٔ خوب، خلاصه‌ایه که هم به اندازهٔ کافی اطلاعات بده، هم خواننده رو ترغیب کنه که واقعا رمان رو ادامه بده! نویسنده نباید توی نوشتن خلاصه دست و دلبازی به خرج بده، و همینطور نباید خیلی هم خساست به خرج بده! خلاصه بهتره که بیشتر از شش خط نشه! 

- گلم خلاصهٔ رمان شما خیلی طولانی بود. گویی تو نوشتنش خیلی دست و دلبازی به خرج دادید و من به عنوان خواننده، خیلی چیزا دستگیرم شد. می‌تونی با کوتاع کردن جملات و پرسیدن چندتا سوال کوچیک و دور از کلیشه، یک خلاصهٔ ناب تشکیل بدی!

+---------------

مقدمه:

مقدمه، نمیشه گفت اولین چیزیه که خواننده باهاش روبه رو میشه، چون اولین چیزی که خواننده باهاش رو به رو میشه، نام رمان هستش! پس می‌گیم مقدمه، سرآغاز شروع رمان هستش! طولانی بودن مقدمه مشکلی ایحاد نمی‌کنه، چون من دیدم که بعضی رمان‌ها، قسمتی از آیندهٔ رمان رو بجای مقدمه گذاشتن. مقدمه نباید کوتاه باشه و باید از متون مرتبط با رمان استفاده بشه. مقدمه آمادکی لازم رو به خواننده میده تا شروع به خوندن رمان کنه.

- گلم من مقدمه‌ای توی تاپیک رمانت ندیدم.?

ایده رمان:

----------------

ایدهٔ رمان،‌ درواقع همون موضوع کلی رمان هست که رمان بر اساس اون نگارش میشه! امروزه با این همه رمانی که نگارش میشه، پیدا کردن یک ایدهٔ جدید و به دور از کلیشه و مهمتر از همهو باور پذیر، خیلی سخت شده!

- عزیزم اگر اشتباه نکنم، ایدهٔ رمانت اینطوره که شیوا خانممون، بخاطر مسائلی تغییر چهره میده و وارد یک دبیرستان پسرونه میشه. بیا یکم این موضوع رو بسنجیم که آیا واقعا در واقعیت چنین اتفاقی افتاده؟

دور و اطراف من تا به حال چنین چیزی پیش نیومده و واقعا من اینطور موضوعی رو ندیدم. دیدم دخترایی که دوست دارن پسر باشن، ولی ندیدم که وارد یک دبیرستان پسرونه بشن!

دیگه توی حیطهٔ سنی دبیرستان، چه دختر چه پسر به بلوغ فکری و جسمی رسیدن و یکخرده این نظریه از واقعیت دوره! ولی خب، من در حد اطلاعات خودم میگم و شاید شما دیدید اینطور چیزی رو! اگر در این باره اشتباه می‌کنم بهم بگید.

------------------

آغاز رمان:

آغاز رمان باید در عین اینکه جدا از کلیشه باشه، باید مجذوب کننده هم بااشه تا خواننده همون اول رمان هیگان کافی رو برای ادامه رمان پیدا کنه.

- می‌تونم اعتراف کنم توی این موضوع خوب عمل کردید، طآری که من هم همراه شیوا استرس گرفتم.

در اوایل رمانتون بود که از کلمهٔ “پسرانه‌م” استفاده کردید. نثر رمانتون محاوره‌ای هستش و باید از واژهٔ “پسرونم” یا “پسرونه‌م” استفاده کنید.

-------------------------

سیر رمان:

سیر رمان، درواقع بیانگر پیشروی رمان رو به جلو هستش! کلمهٔ سیر، بیانگر کُند، تند یا نورمال بودن پیشروی رمان هستش!

سیر کند: سیر کند، به سیری میگن که هنگام خوندن رمان‌، احساس می‌کنیم نویسنده خیلی دیر داره رمان رو جلو می‌بره و خواننده واقعا خسته میشه از خوندن رمان! هنگامی سیر رمان کند میشه که زیاد از مونولوگ(توصیفات) استفاده بشه!

سیر تند: سیر تند، به سیری گفته میشه که خواننده احساس می‌کنه رمان خیلی خیلی تند جلو میره و واقعا نمی‌تونه بفهمه که چه اتفاقی افتاده! زمانی سیر رمان تند میشه که زیاد از دیالوگ استفاده بشه!

سیر نورمال(معمول، معمولی):

به سیری گفته میشه که همه چیزش به اندازست. هنگامی سیر رمان نورمال میشه که از مونولوگ و دیالوگ به حد معمول استفاده بشه! (یک نکتهٔ مهم! مونولوگ(توصیفات) رمان، حداقل باید دو تا سه برابر دیالوگ‌ها بیشتر باشن تا سیر رمان روند معمول به خود بگیره! چون توی مونولوگ، شرح خیلی چیزها لازمه، پس باید بیشتر از دیالوگ باشه!

- گلم سیر رمان شما نورمال رو به تند هستش که کاملاً خوب هست و ن به عنوان خواننده با رمانتون خو گرفتم و واقعا بگم که نورمال نگه داشتن سیر رمان خیلی سخت هستش و حتی من هم توش مشکلاتی دارم.

----------------

توصیفات:

توصیفات شامل چند بخش هستن. توصیف زمان، توصیف مکان و ... هستن که مهم‌ترینشون همین هان!

توصیفت زمان:

هر صحنهٔ جدیدی که توی رمان رقم می‌خوره، نیازمند اینه که زمانش قید بشه تا خواننده درک بهتری از رمان داشته باشه و حتی می‌تونه بیشتر کارکتر رو درک کنه!

- توی رمانتون، توصیفات زمان تقریباً قید شده بود و من برداشت‌های خوبی کردم.

توصیف مکان:

وقتی دربارهٔ یک چیز از رمان توضیح میدیم، باید اون مکانی که اتفاقات توی اونجا انجام شدن هم ذکر بشه و این نوع توصیف‌ بسیار مهم هست.

- توصیفات مکان توی رمانتون کاملاً رعایت شده بودن و من به عنوان خواننده کاملا با رمانتون ارتباط بر قرار کردم.

--------------

ژانر:

ژانر رو آخرین موضوع برای پرداختن گذاشتم تا با توجه به توضیحات بالا، جمع بندی کنم. انتخاب ژانر درست، بسیار مهمه توی نوشتن رمان! مسلماً خواننده خوشش نمیاد یک رمان تخیلی دانلود کنه و بعد از خوندن، بفهمه که رمان اصلا تخیلی نیست! پس انتخاب ژانر مرتبط با محتوای رمان، خیلی مهمه!

- ژانرهای رمانتون طنز و اجتماعی هستن! ژانر اجتماعی، با توجه به دغدغه‌های اون دختر که ممکنه دغدغهٔ هر دختر دیگه‌ای هم باشه، درست انتخاب شده!

ژانر طنز هم درست انتخاب شده و من با خوندن پارت‌هاتون خندیدم و باید بگم توی عرصهٔ طنز نویسی خیلی خوب عمل کردید و واقعا خنده به لبم اومد.

----------

گلم تو پارت ۳۶ یک اشکال کوچولو دیدم.

گلم به جملهٔ زیر که یکی از جملات رمانته توجه کن.

اب دهنم رو با ترس قورت دادم ولی جسارت چشم‌های قهوه‌ایم رو مثل تیغ فرو کردم توی چشم‌های مشکی و نفرت‌انگیزش.

حالا به جملهٔ بازنآیسی شده توجه کن.

«آب دهنم رو با ترس قورت دادم ولی “با” جسارت چشم‌های قهوه‌ایم رو مثل تیغ فرو کردم توی چشم‌های مشکی و نفرت‌انگیزش.»

گذاشتن کلاه آ خیلی مهمه و یکی از اصول نگارشی هستش.

توی جملت باید از “با” استفاده کنیو چون استفاده نکردن ازش، معی جمله رو از بین میبره!

-------------

گلم دیگه چیزی ندیدم. رمانتون خیلی جذابه و مطمئنا این هم بخاطر این هستش که فاقد ژانر عاشقانس! تغییری توی ژانر نده و اگر می‌خوای ژانر عاشقانه رو اضافه کنی، تو فصول بعدی رمان اضافش کن.

با آرزوی موفقیت برای تو عزیزم و خوش بدرخشی!?????

من به شدتتتتتتت ازت ممنونم که یه انرژی دوباره و انگیزه بهم هدیه دادی این نقد خوندنی و ساده با تمامی اصول و جوانب درنظر گرفته شده?دوباره انگیزه نوشتن پیدا کردم و از طرفی توی مرحله ویراستاری حتما حتما به این نکته توجه میکنم جون دلم و همرو رعایت میکنم نمیدونم چطور تشکر کنم که وقتتو گذاشتی

فقط درباره اسم رمان باید بگم که خیلیا دیدگاهشون نسبت به اسم متعادل بوده و نه خوب بوده نه بد اما من میترسم با تغییر اسم خیلی ها خو نگیرن و نیمی از رمان جلو رفته

راجع به اون صحبت دلنشینت درباره بحث رفتن شیوا به مدرسه پسرانه باید بگم که ما توی دنیای رمان هستیم از اونجایی که داستان نوشتن توی دنیای قصه دست ادم بازه برای نوشتن دور از واقعیت ها پس ما میتونیم از یه چیز غیر واقعی حقایقی که هستن رو آشکار کنیم?

مثلا تو خیلی رمانای عاشقانه دوتا رقیب عشقی یه دختر مساوی میرن دنبال دختره و وقتی همو اونجا می‌بینن جنتلمنانه روی همه اسلحه میکشن و دختره هم بینشونه و باید انتخاب کنه?(خدا بده شانس) 

خب اینم واقعی نیست انصافا یا مثلا استاد دختره ۲۷ سالشه?خدا ناجور بده شانس

اینجور اتفاقاتم توی دنیای رمان هست و همه چیز همه جوره واقعی نیست اما اگه بتونن از همین اتفاق به خواننده درسای دیگه ای رو منتقل بکنن پوئن مثبتی براشون هست

القصه من به عنوان یه نیمچه نویسنده تازه کار با این همه ایراد نگارشی و نوشتن شدیدا ازت عذر میخوام که با ایرادات اذیت شدی حتما حتما میرم درستشون میکنم??

لینک به دیدگاه
در 28 دقیقه قبل، ریحانه عیسایی(زینب) گفته است :

من به شدتتتتتتت ازت ممنونم که یه انرژی دوباره و انگیزه بهم هدیه دادی این نقد خوندنی و ساده با تمامی اصول و جوانب درنظر گرفته شده?دوباره انگیزه نوشتن پیدا کردم و از طرفی توی مرحله ویراستاری حتما حتما به این نکته توجه میکنم جون دلم و همرو رعایت میکنم نمیدونم چطور تشکر کنم که وقتتو گذاشتی

فقط درباره اسم رمان باید بگم که خیلیا دیدگاهشون نسبت به اسم متعادل بوده و نه خوب بوده نه بد اما من میترسم با تغییر اسم خیلی ها خو نگیرن و نیمی از رمان جلو رفته

راجع به اون صحبت دلنشینت درباره بحث رفتن شیوا به مدرسه پسرانه باید بگم که ما توی دنیای رمان هستیم از اونجایی که داستان نوشتن توی دنیای قصه دست ادم بازه برای نوشتن دور از واقعیت ها پس ما میتونیم از یه چیز غیر واقعی حقایقی که هستن رو آشکار کنیم?

مثلا تو خیلی رمانای عاشقانه دوتا رقیب عشقی یه دختر مساوی میرن دنبال دختره و وقتی همو اونجا می‌بینن جنتلمنانه روی همه اسلحه میکشن و دختره هم بینشونه و باید انتخاب کنه?(خدا بده شانس) 

خب اینم واقعی نیست انصافا یا مثلا استاد دختره ۲۷ سالشه?خدا ناجور بده شانس

اینجور اتفاقاتم توی دنیای رمان هست و همه چیز همه جوره واقعی نیست اما اگه بتونن از همین اتفاق به خواننده درسای دیگه ای رو منتقل بکنن پوئن مثبتی براشون هست

القصه من به عنوان یه نیمچه نویسنده تازه کار با این همه ایراد نگارشی و نوشتن شدیدا ازت عذر میخوام که با ایرادات اذیت شدی حتما حتما میرم درستشون میکنم??

اسلحه کشیدن و استاد ۲۷ ساله رو خیلی خوب اومدی!???

نظرت رو در این باره کاملا ستایش می‌کنم. بالاتر هم گقتم چون من ندیدم اینطور نقد کردم.

نبابا ایرادات نکارشی کجا بود دختر؟ اونا که خیلی ریز بودن و من فقط محض کمک کردن بهت گفتمشون.

باز هم میگم عزیزم، موفق باشی همیشه.????

لینک به دیدگاه
در 1 ساعت قبل، نرگس نویدی گفته است :

اسلحه کشیدن و استاد ۲۷ ساله رو خیلی خوب اومدی!???

نظرت رو در این باره کاملا ستایش می‌کنم. بالاتر هم گقتم چون من ندیدم اینطور نقد کردم.

نبابا ایرادات نکارشی کجا بود دختر؟ اونا که خیلی ریز بودن و من فقط محض کمک کردن بهت گفتمشون.

باز هم میگم عزیزم، موفق باشی همیشه.????

??نگو که دلم پره کلی مثال دیگه داشتم برا اینکه زشت نباشه نگفتم?

اما از نقد دقیق و پر از بار مثبتت نمی دونم چطوری باید تشکر بکنم به شدت عالی و سازده بود و حتما سعی میکنم همشو رعایت کنم و درستشون کنم?به شدت دستت طلا جون دلمممم

لینک به دیدگاه

چرا حساب من گم شده

نمیتونم به حسابم دسترسی‌ داشته باشم که بیام 

ولی هر روز هی دارم سر میزنم

راستی رمانت‌ قشنگه

و قشنگتر از اون اینه که از ندای درون و ....

استفاده نمیکنی 

این واقعا خسته کننده اس

و این یک نکته مثبته 

عکس شخصیت ها فوق العاده است

مخصوصا نیما که ارسلان قاسمی هست 

خوبی رمانت اینه که توضیح کامل میدی اما یه چیزی 

زیاد از خانواده شیوا استفاده نمیکنی

برادر 

خواهر

مادر

نمی‌دونم چرا اما من یکی دلم میخواد همه شخصیت ها فعال باشن

یا مثلا اون مرده که فکر کنم طلبکار یا شریک یادم نمیاد درست

دنبال مامان شیوا و خودشه

اصلا از اون خبری نیست

مثلا نمیتونی کاری کنی که اونم بیاد ببینیم زنده است

مرده است

چیه

فعلا همین

ولی حساب منم مشکل پیدا کرده

نمیتونم واردش بشم

امیدوارم حساب خودت درست بشه زودتر

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
  • 4 هفته بعد...
  • 2 ماه بعد...
در 2 ساعت قبل، سحر مهمان گفته است :

ب نظرم جالبه ولی چرا نمیشه دانلودش کرد?

اره من عاشق همچین رماناییم که دختره خودشو پسره میکنه مثل رمان نیما یا ارمین یا حتی هانا اینا قشنگن بازم دنبال این نوع رمانا بودم که اینو دیدم اما نمیدونم هر کاری میکنم پیدا نمیکنم

لینک به دیدگاه
در 24 دقیقه قبل، وستا گفته است :

اره من عاشق همچین رماناییم که دختره خودشو پسره میکنه مثل رمان نیما یا ارمین یا حتی هانا اینا قشنگن بازم دنبال این نوع رمانا بودم که اینو دیدم اما نمیدونم هر کاری میکنم پیدا نمیکنم

رمان ارمین؟

یا ارمینا؟

لینک به دیدگاه
نویسنده این رمان مهمان
در در 21 آذر 1400 در 23:33، Mobina Ahmadi گفته است :

بچه ها رمان کجاست دقیقا؟!?

سلام گلم فصل اول رمان توی انجمن قسمت رمانای عاشقانه صفحات اول بگردی هست توی روبیکا چنل نویسنده هم هست @lm_shiva_hastamm

لینک به دیدگاه
نویسنده این رمان مهمان
در در 29 آذر 1400 در 22:05، zahra byat گفته است :

میشه خواهش کنم لینک کانل رو بدین؟ من قبلا تو کنالتون بودم ورمان رو به شدت دوست داشتم

سلام گلم فصل اول رمان توی انجمن قسمت رمانای عاشقانه صفحات اول بگردی هست توی روبیکا چنل نویسنده هم هست @lm_shiva_hastamm

لینک به دیدگاه
نویسنده این رمان مهمان
در در 4 دی 1400 در 16:48، سحر مهمان گفته است :

ب نظرم جالبه ولی چرا نمیشه دانلودش کرد?

لینک به دیدگاه
نویسنده این رمان مهمان
در در 4 دی 1400 در 19:18، وستا گفته است :

سلام عزیزم من تو روبیکا خیلی گشتم اما این رمانو ندیدم هر کاریم کردم نبود میشه سریع تر پیدی افسو بزاری ممنون میشم

لینک به دیدگاه
در در ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ در 14:53، 58fateme مهمان گفته است :

سلام رمانت رو خونم خیلی خوب بود عزیزم خسته نباشی 

پارت میدی برای جلد دوم ?

سلام عزیزم خوشحالم که دوست داشتی اره ایشالله درحال اماده کردن پارتای فصل دومم

لینک به دیدگاه

سلام عزیزم رمانت خیلی خیلی عالیهههه???

من که الان نزدیک سه ماهه گوشیم گم شده(و سیمکارتم توش بود???)

اینم شانس مایه 

توروخدا لینک روبیکاتو بده بهممم??????

تا اونجایی بودم که اون روانیه تیمارستانی ( اشکان شطرنجی اسکولللل???)

مهراننننن 

دلم لک زده براش???‍♀️? 

بچممممم?

لینک به دیدگاه
در 21 ساعت قبل، یاس مهمان گفته است :

سلام عزیزم رمانت خیلی خیلی عالیهههه???

من که الان نزدیک سه ماهه گوشیم گم شده(و سیمکارتم توش بود???)

اینم شانس مایه 

توروخدا لینک روبیکاتو بده بهممم??????

تا اونجایی بودم که اون روانیه تیمارستانی ( اشکان شطرنجی اسکولللل???)

مهراننننن 

دلم لک زده براش???‍♀️? 

بچممممم?

سلام گلم 

ایدی چنل همون قبلیه @lm_shiva_hastamm 

پارتای فصل دورو که پاک کردم و جدیدا دارم پارتای جدیدو مینویسم??اونا خیلی بد شده بودن پارتای جدید طنزتره

لینک به دیدگاه
در 23 ساعت قبل، ریحانه عیسایی(زینب) گفته است :

سلام گلم 

ایدی چنل همون قبلیه @lm_shiva_hastamm 

پارتای فصل دورو که پاک کردم و جدیدا دارم پارتای جدیدو مینویسم??اونا خیلی بد شده بودن پارتای جدید طنزتره

خب عزیزم اینجا هم پارت بده دیگه گناه اونایی که روبیکا ندارن چیه 

لینک به دیدگاه
در در ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ در 17:21، pulse گفته است :

خب عزیزم اینجا هم پارت بده دیگه گناه اونایی که روبیکا ندارن چیه 

عزیزم تاپیکایی که اینجا رمانو میذاشتم از دیترس خارج شدن نمیدونم چرا 

فصل اولو که تموم کردم همش اینجا بود الان باید توی رمانای عاشقانه بگردید پیدا بشه شاید ولی فک نکنم تایپیک کار کنه 

فصل دوم اینجا تاپیک زدم ولی متاسفانه نیست

لینک به دیدگاه
در 18 ساعت قبل، fateme khavari گفته است :

چراااااا نیست تورو خدا اینجا هم پارت بده میدونی من از کی منتظر پارت های فصل دو بودم? لطفا اینجا هم تایپ کن ما منتظریم رمانت رو دوست دارم ممنون

والا منم خیلی گشتم پیدا کنم تاپیکا رو ولی نبودن بخاطر بروز شدن سایت احتمالا تاپیکا رو بستم در هر حال من هروقت پارتام به حد نصاب رسیدن حتما اینجا شروع میکنم ایشالله

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
در در ۱۴۰۰/۱۱/۶ در 18:26، fateme khavari گفته است :

چطوری رمانت رو تو ربیکا بخونم

سلام گلم این ایدی رو توی پیامای ذخیرت ارسال کن وارد لینک شو چنل اونجا برات بالا میاره 

@lm_shiva_hastamm

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، Ayda Shetabi گفته است:

چطور باید رمان و پیدا کنم بخونم 

رمان های کابوس افعی با گرگ تبعیدی نگارنده روح پادشاه دیگه اقای تیمارستانی واریو رمان های قشنگی هستن بالای صفحه علامت جستو جو رو بزن بعد اسم رمان رو بزن برات میاره بخون

لینک به دیدگاه
15 ساعت قبل، Ayda Shetabi گفته است:

چطور باید رمان و پیدا کنم بخونم 

این جوری هم می تونی بخونی بزن تالار رمان بعد بخش رمان های عاشقانه رو انتخاب کنی بعد رمان دل خواهت رو بخونی

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
در 19 فروردین 1400 در 21:02، ریحانه عیسایی(زینب) گفته است:

خلاصه: دختری که رویاش یه دنیاست! یه دنیای کاملا پسرونه و شیرین لابه‌لای ذهنش؛ حالا شیوای قصه می‌خواد وارد دنیاش بشه، وارد دبیرستان پسرانه‌ای که تمام فکرش رو هدف گرفته. بی‌نظم‌ترین مدرسه تهران که توی کل منطقه آوازه‌اش پیچیده و چند ساله هیچ تازه واردی پا به اون‌جا نذاشته، چون اونجا قانون داره. حالا قانونش دست کیه؟! یه اکیپ پنج نفره شر و پر رمز و راز؛ قانون‌شون یک چیزه اونم ورود تازه واردا به مدرسه ما ممنوع.

شیوای قصه بعد کلی دنگ و فنگ میشه تازه وارد اون مدرسه، اما همه چیز با ورود تازه وارد دوم شروع میشه... .

خوشحال میشم وقت قشنگ‌تونو بذارید و دل بدید به چند خط ناقابلی که نوشتم با نقد و نظراتتون منو امیدوار کنید

قطعا نقد یه رمان سازنده و به جاست پس خیلی خوشحال میشم عیب و ایرادها رو از زبون شما بشنوم و برطرف کنم. هیچ چیزی نمی‌تونم بگم فقط اینکه این رمان با تمام رمانایی که خوندید فرق داره اگه برای لحظه‌ای می‌خواید از کلیشه های امروزی  دور باشید این رمانو دنبال کنید 

https://forum.romankade.com/topic/4804-%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B3%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B9%DB%8C%D8%B3%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C%D8%B2%DB%8C%D9%86%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%%D8%A7%D9%86%D9%87/

لینک به دیدگاه
در 20 فروردین 1400 در 19:45، ریحانه عیسایی(زینب) گفته است:

نیازمند اندکی نقد و نظر هستم?❤️

درباره نوع قلم و شیوه پیشبرد رمان و شخصیت پردازی و پیرنگ و... نظری ندارین?

عزیزم من رمانتو دوست دارم اما هر کاری میکنم کانلشو ننیتونمبگیرم یعنی نمیتونم مطالعه کنم ممنون میشم بگی چیکارکنم

لینک به دیدگاه
در 2 اسفند 1400 در 21:37، ⁦??⁩⁦❤️⁩ مهمان گفته است:

خیلی رمان خوبی هست عزیزم من که عاشقشم فقط جلد دومش کی میاد بی صبرانه منتظر جلد دومش هستم???

سلام گلم خداراشکر که دوس داشتی♥️😍جلد دوم هنوز شروع نشده جلد اول با اسم رفاقت ممنوع روی سایته ایشالله فروردین اگه شروع کردم جلد دوم رو اینجا هم میذارم 

لینک به دیدگاه
در 8 اسفند 1400 در 22:05، Vesta Moayan گفته است:

عزیزم من رمانتو دوست دارم اما هر کاری میکنم کانلشو ننیتونمبگیرم یعنی نمیتونم مطالعه کنم ممنون میشم بگی چیکارکنم

فداتشم این ایدی رو توی پیامای ذخیرت ارسال کن وارد لینک ابی شو @lm_shiva_hastamm

لینک به دیدگاه
در 15 اسفند 1400 در 22:30، Fatemeh مهمان گفته است:

سلام 

چطوری جلد دوم بخونم لطفا بگید؟

سلام عزیزم ایدی چنلمو توی این پیام بالایی ارسال کردم جلد دو رو ایشالله شروع کنم حتما اینجامیذارم میتونی از این سایت دنبال کنی فروردین شاید شروع کنم اخه کنکوری هستم شاید دیرتر

لینک به دیدگاه
18 ساعت قبل، ریحانه عیسایی(زینب) گفته است:

سلام عزیزم ایدی چنلمو توی این پیام بالایی ارسال کردم جلد دو رو ایشالله شروع کنم حتما اینجامیذارم میتونی از این سایت دنبال کنی فروردین شاید شروع کنم اخه کنکوری هستم شاید دیرتر

تو روبیکا دیگه 

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
22 ساعت قبل، ... مهمان گفته است:

چطوری باید رمانو دانلود کرد ؟

سلام گلم سرچ کن دانلود رمان رفاقت ممنوع پی دی اف کاملشو دانلود کن فقط اسم رمان تغییر کرده بقیش همونه

لینک به دیدگاه

https://forum.romankade.com/topic/4804-رمان-رویای-دخترونه-دنیای-پسرونه-ریحانه-عیسایی‌زینب-کاربر-رمانهای-عاشقانه/

https://forum.romankade.com/topic/4804-رمان-رویای-دخترونه-دنیای-پسرونه-ریحانه-عیسایی‌زینب-کاربر-رمانهای-عاشقانه/

ریحانه(زینب) عزیز خداقوت دختر توانمند

من اونقدر دانش و اطلاعات ندارم که بخوام نقدی از رمانت کنم بجز اینکه میتونم بگم لذت بردم از خلاقیت و ایده  ات بابت نوشتن این رمان، امروزه اکثر رمانا کلیشه ای و دارای یه داستان مشترک هستن، و رمان تو کاملا متفاوته که این فوق العادست

فقط اینکه از طریق فضای مجازی چطوری باهات در ارتباط باشیم برای فصل دو؟ چون من تو روبیکا چنلتو که سرچ کردم نیاورد، و اگه جلد دوم رو داری مینویسی میشه لطفا پارت به پارت بذاریش؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام رمانتون عالیه بی صبرانه منتظر فصل دومیم.

فقط ایدی چنلت رو تو روبیکا بدین عضو شیم🤕

لینک به دیدگاه

سلام عزیزم فصل دومش کی میاد؟

لینک به دیدگاه
5 ساعت قبل، عارفه مهمان گفته است:

سلام عزیزم رمانت عالیه اصلا محشر تا حالا رمان به این زیبایی نخونده بودم ، فصل دوم رمان کی میاد؟ 

میشه ندیدی کانال روبیکات را بدی ؟ 

سلام عزیزدل😍خداروشکر دوس داشتی فصل دمو ایشالله بعد امتحانات و کنکور داخل تیر ماه شروع میکنم ایدی چنلم اینه @lm_shiva_hastamm

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام عزیزم من واقعا میگم رمانت محشرهههههههههه من که اگه اشتباه نکنم تو ۲ روز اونم نه پشت سرهم به خاطر امتحان ها ولی خوندم و تموم شد و اینکه خیلی خیلی دوست داشتم رمان رو 

فقط یکی لطف بکنه و به من اسم فصل دوم رو بگه که دانلود کنم چون واقعا تو خماری ادامه رمان موندم و خوب موقع امتحان ها هم هست و اگه نخونم دیونه میشم بازم ممنون 😊

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
زیبای پنهان مهمان

لینک به دیدگاه
5 ساعت قبل، زیبای پنهان مهمان گفته است:

سلام تو رو خدا یکی بگه چطوریه باید دانلود کنی خواهشش🙏🏻🤯

سلام گلم توی اینترنت سرچ کن رمان رفاقت ممنوع اونجا میتونی دانلودش کنی خوشحال میشم دانلودش کردی توی قسمت نظرات سایت نظر قشنگتو بگی😍

لینک به دیدگاه
32 دقیقه قبل، ریحانه عیسایی(زینب) گفته است:

سلام گلم توی اینترنت سرچ کن رمان رفاقت ممنوع اونجا میتونی دانلودش کنی خوشحال میشم دانلودش کردی توی قسمت نظرات سایت نظر قشنگتو بگی😍

ریحانه جونم کی شروع می کنی فصل دوم رو دقیقا؟دقیقا زمانشو بگو

لینک به دیدگاه
22 ساعت قبل، GZahra گفته است:

من می خوام بعد امتحان اخرم دوباره بشینم بخونم فصل اول رو از بس که خوبه

قربون محبتت😍

والا روز آزادیم ۲۸خرداده😂ایشالله روز بعدش دیگه میذارم رمانو البته اگه باز بدبختی پاچمو نگیره یه چند روز قبل کنکورم یکم دست نگه میدارم بعد اون دیگه بدبختیام کامل تمومه میذارم تا تموم بشه قصه

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
بهترین رمان دنیا 🤍🫂🥺🌌 مهمان

لینک به دیدگاه
در 24 خرداد 1401 در 21:02، ریحانه عیسایی(زینب) گفته است:

قربون محبتت😍

والا روز آزادیم ۲۸خرداده😂ایشالله روز بعدش دیگه میذارم رمانو البته اگه باز بدبختی پاچمو نگیره یه چند روز قبل کنکورم یکم دست نگه میدارم بعد اون دیگه بدبختیام کامل تمومه میذارم تا تموم بشه قصه

زینب کنکور تموم شد هااا😂

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

رمانت عاااالیه😍😍😍😍

فوق العاده ست.من خودم چندین ساله که رمان میخونم و رمان های مختلف از نویسنده های مختلف خوندم.ولی باید بگم واقعا کارت عالی بود.منتظر فصل دومت هستم.

لینک به دیدگاه

سلام ریحانه جون 

من با رمانت زندگی کردم.... 

حس میکردم آرزو های منه و واقعا رفته بودن تویداعماق داستان 

به طوری که بعد 6 ساعت به کوب خوندن به خودم می اومدم و دنبالم مهران یا نیما میگشتم😂

دورت بگردم توروخدا فصل 2 ام رو بزار

من امسال کنکور دارم و باید قبل تابستون بتونم بخونمش

لطفا لطفا لطفا زود تر پستش کن

راستی من سارینام

اینم شمارمه خوشحال میشم بهم پیام بدی چون من واقعا عاشق رمان هاتم و دوست دارم شمارت رو داشته باشم و من مثل تو به نویسندگی علاقه زیادی دارممممم دوست دارم کمکم کنس اگه لایق بدونی

09035388086 

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

نویسنده جون تو رو خدا ب جون من که طرفدار رتم 😭 اصلا نزاری تو خوابت میام ولت نمی کنم 👻 بگو کی میخوای بزاری جلد دوم بابا موهام داره سفید میشه ها👵👵پیر شدم  لطفنیی بگو کی میزای 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

لینک به دیدگاه
مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• ثبت نام در انجمن

برای بهره مندی از تمامی امکانات انجمن ثبت نام کنید

• اضافه کردن...